zondag 22 maart 2026

2 - 0

de winst

Via de SPEM ( Senioren Politie Eenheid Midden-Nederland) was er de mogelijkheid, om voor een gereduceerd tarief, een voetbalwedstrijd van FC Utrecht te bezoeken.

Nu ben ik geen echte voetbalfan, vind het overigens wel leuk als FC Utrecht een wedstrijd wint, maar samen met kleinzoon Dennis is het vanzelf een feestje, zeker met een lekker zonnetje erbij.
Dus zondag 22 maart 2026 samen maar de wedstrijd FC Utrecht tegen Go Ahead  Eagles.

Op tijd aanwezig. Of misschien beter om te zeggen vroeg aanwezig. Maar daardoor de mogelijkheid om alles eens klinisch te bekijken. Dit keer vanuit de hoogte, ofwel op rij 27, de één na hoogste rij.

Een foto / wedstrijdverslag


Op het veld worden door de spelers de spieren los gemaakt onder leiding van enkele trainers.

De F-Side is al bijna vol. De meeste supporters in het zwart gekleed of in het FC Utrecht shirt.
Aan de andere site is er een vak afgezet voor de supporters van Go Ahead. Naast de vaste omheining staan er om de paar meter in gele jassen de beveiliging.
De grote tribune loopt heel langzaam vol.

het uitvak

sta je te vlaggen en wordt je nat

Ja, hij liep er met een emmer warme worst

de mascottes

de sponsor


de supporters

Voor en tijdens de wedstrijd is er een hels kabaal. Deels vanuit de luidsprekers, de speaker en de grootste herrie komt van de supporters.

Verder is een voetbalwedstrijd een happening, gebeurtenis, emotie.
Voor aanvang, nog even wat water spuiten op het veld. Mascottes die rondlopen, stroken wit/rood suiten uit de kanonnen bij de hoofdtribune. Jongelui in clubkleding zwaaien met de rood-witte vlaggen van de FC. Natuurlijk een groot spandoek op de middenstip van de sponsor. Samen met een jong spelertje betreden de spelers het veld. Een foto, handjes schudden en het spel kan beginnen.

het begin van de wedstrijd

voor de foto


Ik ben geen kenner, maar wat mij opvalt is het vele koppen (opvangen) van de bal. Daarnaast over en weer veel bal verlies en zo nu en dan ligt er een speler op de grond.

Om met een kenner te spreken ( mijn kleinzoon) de eerste helft speelde Utrecht aardig voetbal, maar de tweede helft was niet zo goed.





Maar in het voetbal telt het resultaat, en Utrecht pakte de winst met 2 – 0.

Na afloop, buiten het stadion, viel pas op hoe ontzettend veel mensen de wedstrijd hadden bezocht. Met de bus weer naar huis





Geen opmerkingen:

Een reactie posten